buďte s námi v kontaktu:
Navštivte náš
nový e-shop
Newsletter

CVIČENÍ - Jógová terapie

 

Kateřina Mrugalová

„Jóga je vyrovnaný stav mysli v jakékoli životní situaci“

Jógová terapie je stejně stará jako sama jóga a základní princip je u obou stejný. Liší se jen ve způsobu cvičení a přístupu: Na prvním místě je zdravé tělo, vyrovnaná mysl a schopnost relaxovat, pak teprve otázky vyšší seberealizace.

Individuální jógová terapie  je vědecká metoda, která nás učí zbavovat se stresu a dává nám nástroj k uzdravení a spokojenosti. Neléčí nemoc přímo, ale pracuje na celé osobnosti člověka, působí na všechny její složky. Vyléčení pak přichází jako přirozený důsledek celkové změny.

K tomu používá fyzická a dechová cvičení, relaxace, očistné techniky, cvičení koncentrace, meditace, dietetiku a další speciální techniky. 

Jaký je rozdíl mezi skupinovou jógou a individuální jógovou terapií?
Individuální jógová terapie v první řadě formuje cíle, které chce klient dosáhnout. Ať už se jedná o zvýšení sport. výkonu nebo odstranění zdravotních problémů. Následné cvičení, výživa a další nástroje pak směřují ke splnění těchto stanovených cílů.

Pro koho je Individuální jógová terapie vhodná?

  • Největší přínos potvrzují aktivní sportovci, kterým individuální jógová terapie pomáhá zvyšovat fyzickou výkonnost a především pak koncentraci na výkon. (viz ukázka individuálního tréninkového plánu)
  • Individuální jógová terapie je též geniální technikou na kompenzaci jednostranné zátěže (př: golf, squash aj.)
  • Individuální jógová terapie pomáhá odstraňovat „moderní“ zdravotní problémy, jako jsou bolesti zad, kloubů, ztuhlost krční páteře v důsledku nevhodného životního stylu a sedavého zaměstnání.

V případě vážnějších zdravotních problémů spolupracuji s MUDr. Michalem Jelšíkem, který je špičkou ve strukturální integraci.

individualni-joga-2Proč individuálně?
Každý jsme jiný, s jinými potřebami a cíli. Individuální jógová terapie naprosto respektuje lidskou odlišnost a originalitu. Je více coutchingem nežli tréninkem, takže jsou lidé po určité době schopni cvičit sami a trénink si upravovat dle vlastní potřeby.

Jak často se cvičí?
Intenzita tréninků závisí na osobně vytyčených cílech. Ze zkušenosti se svými klienty doporučuji cvičit 3x týdně po dobu 45-90 minut.

Kde cvičím?
Vzhledem k časové vytíženosti některých svých klientů nabízím své služby i v prostředí jejich domovů či kanceláří. Dále využívám prostory členského fitness klubu a regeneračního centra v Praze.

Co k tomu potřebujete?
Motivaci domluvit se na první hodině a o zbytek se postarám :-)

Podívejte se na ukázku individuálního tréninkového plánu.

Co k tomu patří 

O své klienty pečuji po všech stránkách. Abychom rychleji a příjemnou cestou dosáhli vašich osobních cílů, nabízím doplňkové služby v podobě masáží a výživového poradenství, pro urychlení regenerace a navození dobrého pocitu ze sebe sama.

Výživové poradenství

„jezte vše, co máte rádi, ale jinak“

Inspirací je mi čínská medicína. Pokud se naučíme stravovat v souladu se svými individuálními potřebami, bude naší odměnou nejen hezké zdravé tělo, ale i pocit svěžesti, síly a radosti z kvalitního života.

Masáže

Pro rychlejší dosažení svého cíle, je nutné uplatňovat dokonalou a účelnou komplexní regeneraci. Svým klientům nabízím individuálně laděnou masáž jako doplněk k osobním tréninkům.

Máte zájem se objednat?

Odběr novinek

Upozornění

V rámci zajištění kvalitních služeb pro Vás i ostatní klienty, prosíme o dochvilnost u všech objednávek. Pokud se nemůžete dostavit na objednaný termín, omluvte se prosím nejpozději 24 hodin předem. Děkujeme za pochopení.

Poslední novinky